P80 DOĞALGAZ BORU & EK PARÇALARI

Doğalgazın taşınmasında kullanılan PE altyapı boruları yılların Fırat Plastik tecrübesi ve ileri teknoloji ile titiz aşamalardan geçerek üretilir. Çünkü doğalgaz nakli hayati önem taşıyan ve hata yapılmaması gereken bir konudur. Dolayısı ile Fırat Plastik bu bilinç ile üretim yapmaktadır. Doğalgaz borusu üretiminde bilgisayar kontrollü ölçü kontrol sistem donatılı ekstrüzyon hatları kullanılmaktadır.

Ultrasonic ölçü kontrol ve ayar donanımı ile doğalgaz boruları sürekli ölçülmekte ve borunun ölçülerinin toleranslar dahilinde kalması sağlanmaktadır.

Hammaddenin Giriş Kalite Kontrolünden bağlayan süreç üretim, laboratuar testleri ve final kontrolden sonra müşteriye teslime kadar devam etmektedir.

Teknik Bilgiler

Doğalgaz Boruları PE 80 sınıfı hammadde ile üretilir. Bu konuda kendini dünyaya kanıtlamış büyük hammadde firmaları ile çalışılmaktadır. Fırat PE Doğalgaz Boruları Ø 20-630 mm çap aralığında, SDR 11 ve SDR 17,6 boyut oranlarında üretilmektedir. Ek parçalar ise PE 100 hammadde ile sadece SDR11 boyut oranında üretilmektedir.

Sistem Bütünlüğü için Elektrofüzyon ek parça üretme sorumluluğunu da taşıyan Fırat robotlu tam otomasyon efimatic sistem ile ek parçaları yüksek güvenlik seviyesinde üretmektedir. Ek parçalar Efimatic sistem ile %100 kontrollü olarak üretilerek kullanıma sunulmaktadır.

PE boru ve ek parçalar TS EN 1555, ISO 4437, DVGW GW 335 A2 ve DVGW GW 335 B2 normlarına göre sertifikalı olarak üretilmektedir.


Alt Kategoriler